Nasz zespół

Marcin Zapolski

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu

Specjalizacja
Prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo administracyjne, prawo medyczne, a także prawo karne, prawo handlowe, prawo własności intelektualnej, prawo konsumenckie oraz prawo nieruchomości.

Wykształcenie i doświadczenie
Ukończył magisterskie studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie swojej dotychczasowej praktyki zawodowej świadczył pomoc prawną w zakresie prawa gospodarczego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego dla małych i średnich przedsiębiorców z branży budowlanej oraz handlowej. Prowadził procesy windykacyjne dla jednej z największych na polskim rynku spółek sektora sprzedaży hurtowej oraz detalicznej. Świadczył również pomoc prawną dla klientów indywidualnych w zakresie odszkodowań majątkowych, sporów konsumenckich oraz w sprawach spadkowych i rodzinnych, zarówno na etapie przedsądowym, jak i sądowym. Obszarem jego zainteresowań zawodowych jest w szczególności prawo zobowiązań – dochodzenie odszkodowań m.in. z tytułu wypadków komunikacyjnych, wypadków przy pracy, błędów w sztuce lekarskiej, a także prawo administracyjne, w tym budowlane. Posługuje się językiem niemieckim oraz językiem angielskim.
Współpracuje z Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu, gdzie poprzez platformę e-learningową prowadzi zajęcia dla przyszłych tłumaczy w zakresie podstaw prawa administracyjnego, cywilnego i karnego oraz etyki zawodowej tłumacza przysięgłego.

Prywatnie
Kocha podróże i wierzy, że „nawet najdłuższa podróż musi zacząć się od pierwszego kroku”. Dlatego nie boi się wyznaczać ambitnych celów życiowych. Pasjonuje go jazda na nartach, a w lecie odpoczywa podczas wycieczek rowerowych lub górskich.

Mateusz Niemiec

Adwokat

Absolwent  Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Aplikację adwokacką zakończył złożonym egzaminem adwokackim. Ukończył również Podyplomowe Studia Prawa Gospodarczego i Handlowego oraz Podyplomowe Studia Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe, w szczególności w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych oraz administracji publicznej, w tym w zastępowaniu stron w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

Świadczy kompleksową pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców, w tym firm developerskich, firm transportowych oraz spółdzielni mieszkaniowych.

Jest trenerem z zakresu prawa zobowiązań.

Pełnił funkcję kuratora osób prawnych oraz przymusowego zarządcy nieruchomości.

Natalia Sieradzka -Sitnik

Aplikantka radcowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Prawo oraz Administracja.

Absolwentka Studiów Podyplomowych na kierunku Windykacji i Zarządzania Wierzytelnościami. W roku 2016 uzyskała pozytywny wynik egzaminu kwalifikacyjnego na aplikację radcowską, którą odbywa w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała już we wczesnych latach studenckich, pracując we wrocławskich kancelariach prawnych, zajmujących się dochodzeniem wierzytelności, w tym masowych wierzytelności bankowych. Dziedziny prawa, które znajdują się w obrębie zainteresowań i praktyki zawodowej w ramach Kancelarii to głównie prawo cywilne, prawo rodzinne, administracyjne oraz prawo karne.

Prywatnie uwielbia podróże, a wolny czas spędza z dobrą lekturą.

Zbigniew Zboch

Aplikant adwokacki

Aleksandra Burdek

Praktykantka

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacko–Radcowska
M. Niemiec & M. Zapolski S.C.

ul. Grabiszyńska 143,
53–439 Wrocław

tel. 536-921-286
email: sekretariat@kancelariamnmz.pl